Értékelő szakasz eseményei

"Híres magyarok nyomában" tanulmányi kirándulás Erdélyben.
 Értékelő óra, időpont: április 29.

Friss élményekkel szívünkben, és sok új ismerettel a fejünkben gyűltünk össze a kirándulás utáni hét első napján. Furcsa volt újra a megszokott iskolai keretek között.















 Nagy élményt jelentett a készített fényképeket átnézni, és kiválasztani az útinaplónkhoz leginkább odaillő kockákat. Szerencsére folyamatosan jegyzeteltünk, így már csak be kellett gépelni az egyes napok eseményeit rögzítő leírásokat, és csatolni a képeket. Pontosítottuk a fogalmazásokat. 








Összegyűjtöttük az elkészített feladatlapokat, odaadtuk tanárainknak ellenőrzés céljából. Amint végeznek vele, és megnézték a leadott képeket, kiderül melyik csapat volt a legfelkészültebb és legügyesebb a négy nap során. Eredményhirdetés a bemutató órán lesz, amelyre jövő hétfőn kerül sor. Elterveztük már Erdélyben, hogy feltétlenül elénekeljük a tanult oroszhegyi dalt és bemutatjuk a kint előadott táncunkat is.  Ennek anyagát is elkezdtük megszerkeszteni. 
Gyorsan eltelt az egy óra, el sem készültünk mindennel. Még sok feladat vár ránk, de szívesen emlékezünk vissza a kirándulásra, így nem bánjuk a feladatokat sem.





Bemutató előadásunkat május 6-án tartottuk, a projektben részt nem vett osztálytársainknak  és a hatodik osztályosoknak. Jelenlétével megtisztelt bennünket az igazgató néni is.




A kirándulást időrendi sorrendben végigvezettük, minden eseményről képes beszámolót mondott az a tanuló, aki Székelyföldön is a programelem felelőse volt.
       











Elhangoztak azok a versek és részletek is, amelyeket utunk során előadtunk. Mindezt olyan képek vetítésével színeztük, amelyeket Erdélyben készítettünk.
 Előadtuk Sárközi karikázó táncunkat, amellyel Oroszhegyen nagy sikert arattunk.
 Úgy láttuk itthoni társainknak is tetszett. Rövid filmrészletet is lejátszottunk a kinti közös néptáncestünkről. Nagyon jó érzés volt újra végigélni élményeinket. Előadásunk végén elmeséltük azt is, milyen mély nyomot hagyott bennünk az erdélyi táj szépsége, az ott élő emberek nyitottsága, közvetlensége, és persze a megható együttlét a Böjte Csaba atya által vezetett délutáni kisegítő napközi otthon lakóival. Elmeséltük, hogy az oroszhegyi diákokkal milyen jól összebarátkoztunk. Azt sem titkoltuk, hogy erre a kirándulásra sokat kellett készülni, és a feladatok hosszú sora az út közben és végén is folytatódott. Mégis mindenki szerencsésnek érzi magát, hogy részese lehetett a pályázatnak.



Témanap, a Nemzeti összetartozás- Határtalanul címmel    május 16.
Projektünk záró eseménye volt, az egész napos témanap, amelyen már nemcsak a kirándulás eseményeivel foglalkoztunk, hanem bővítettük ismereteinket. Az erdélyi kirándulás résztvevőin kívül jelen voltak azok az osztálytársaink is, akik nem lehettek részesei utunknak, és a hatodik osztályosok, akik ha szerencsések, jövőre mehetnek Délvidékre. Ezen a napon tanáraink elvittek bennünket a Magyarság Házába, ahol először a Bethlen Gábor Alapkezelő által a "Határtalanul" program keretében támogatott és sikeresen megvalósított kirándulásokat bemutató térképet tanulmányoztuk. Nagyon büszkék voltunk rá, hogy már mi is részesei lehettünk ilyen útnak.


 Ezután kiállítást néztünk meg arról, hogy a határon kívüli magyarlakta területeken az  épített környezet felújításában milyen eredményeket értek el a Teleki László Alapítvány közreműködésével.  Felfedeztük a Házsongárdi temető felújításának tablóját, ahol mi is jártunk.




Bemutatták nekünk a zsindelyezés folyamatát, és láttunk közelről "fiatornyot", amilyen a Körösfői templom tetején is volt. Nagyon élveztük, hogy mi már többet tudtunk, mint a többiek. De rájöttünk arra is, milyen sok felfedezni való van még Erdély területén. A kiállítás megtekintése után, megcsodáltuk a Mátyás-templomot, Sándor-palotát és a Budai vár gyönyörű épületeit.

Pazar kilátás volt a Dunára és a pesti oldalra, ahol beazonosítottuk az ismert épületeket. Megállapítottuk, hogy büszkék lehetünk városunkra, és beláttuk, hogy az épített környezetünket felújítva és fenntartva, történelmünk is tovább él. Óvni, védeni kell minden értéket, amely a magyar kultúra része. Ez a nap tényleg kiegészítése volt kirándulásunknak, ahol főként híres magyarjaink munkásságát ismertük meg.




Köszönjük mindenkinek, aki hozzájárult a gazdag programsorozat megvalósulásához! 





Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése